Klinggg! Ja söök ongi valmis. Mikrolaineahi päästab päeva, hommiku ja õhtu ning vajadusel ka öö. Suurt ja aeglast pliiti pole äkknälja korral sageli aega ega mõtetki kuumaks ajada, saati siis veel pärisahju. Aga sooja sööki justkui tahaks. Paljud mikrolaineahjud on liiatigi grillfunktsiooniga ja nii saab käigu pealt otsustada, milline variant söögi soojendamiseks enim sobib. Sisuliselt kõik mikrolaineahjud on päris mitme automaatprogrammiga – seejuures kiirsulatusfunktsiooniga. Targemad ahjud suudavad küpsetusprogrammi järgi kohandada nii küpsetusaega kui ka -võimsust. Väliskorpuse poolest jagunevad mikrokad mööblisse integreeritavaiks ja eraldiseisvateks.
Lisaks grilliga mikrolaineahjudele on olemas ka konvektsiooniga mikrolaineahjud. Erinevused mikrolaineahjude kasutajamugavuses seisnevad peamiselt selles, milline on juhtplokk ja sellel asuvad valikud, milline on mikrolaineahju taimer ja kas seadmel on displei. Mikrolaineahjudel on sageli keraamiline kriimustuskindel sisemus ja antibakteriaalne kaitse. Mikrolaineahju ökorežiim aga aitab säästa kuni 40% ooterežiimi energiast.
Kui eelarve on piiratud, siis on e-poes saadaval ilma lisafunktsioonideta soodsad mikrolaineahjud juba alates 60 eurost.
Kas teadsid, et mikrolaineahi ehk laineahi ehk mikro ei tohiks tühjalt töötada, sest kui selles laineid neelavat keskkonda ehk siis toitu, hakkab vabanenud energia tagasi peegeldudes magnetronseadet kahjustama.