Murrad pead, milline telk endale valida? Kõige populaarsemad on kuppeltelgid, kuid võid endale soetada ka viiltelgi või tunneltelgi. Suurema seltskonna majutamiseks sobib ehk hoopis mahukas peretelk. Pööra kindlasti tähelepanu telgi veekindlusele, et vihmase ilma puhul telk piisavalt vett tõrjuks. Telke on väga mitmes suuruses ja võimalik on telkida nii üksi kui suure seltskonnaga. Telk peab kindlasti vastama ilmastikutingimustele – suvetelgid ei sobi kasutamiseks muudel aastaaegadel. Kui soovid looduses ööbida külmemal ajal, vajad sa selleks vastavat telki. Kvaliteetsed telgid ootavad sind Hansaposti e-poes!
Esmalt mõtle enda jaoks selgeks, kas hakkad telki kasutama aastaringselt või mingil kindlal aastaajal. Telgi tüübid jagunevad vastavalt kasutuse otstarbele.
Kas lähed metsa üksi või suurema seltskonnaga? Kõige väiksemad telgid mahutavad korraga vaid ühe inimese. Suuremad peretelgid on ruumikad ning sisaldavad tihti ka mitut tuba. Sellistes telkides on võimalik ka püsti seista, mis teeb selles peatumise eriti mugavaks.
Telke on müügil erineva kujuga:
Telgid on erineva veekindlusega. Alla 1000 mm veekindlusega telgid sobivad vaid kuiva ilmaga kasutamiseks. Kerge vihmaga sobib telk, mis talub vähemalt 2000 mm vett ning väga tugeva sajuga alades võiks telgi veekindlus olla vähemalt 4000 mm.
Telgi valimisel võiks lähtuda ka telgi lisafunktsioonidest. Mõnel telgil on olemas eeskoda, kus on mugav hoida välisjalanõusid ja kotte. Ventilatsiooniavade kaudu saad oma telki tuulutada. Mitu sissepääsu tuleb kasuks juhul, kui telgis on korraga palju inimesi.
Telkima asudes vaata üle ka oma ülejäänud matkavarustus. Vali endale mugav magamiskott ja matt ning ära unusta praktilisi matkanõusid ja kena matkamööblit.