Kompost, muld ja turvas

(3)

Sinu toa- ja aiataimed vajavad kasvamiseks sobivat mulda. Leia vajalik Hansaposti e-poest: kasvuturvas, universaalne aiamuld või turbasubstraat, toalillemuld, biohuumus ja kompost, kookosmuld, kergkruus või multš. Erinevatel taimedel on mulla suhtes erinevad nõudmised. Enamikule toataimedele sobib universaalne toalillemuld, kui aga kasvatad orhideesid, kaktuseid või sukulente, tuleks neile hankida spetsiaalne orhideemuld või kaktusemuld. Osad taimed, näiteks asalead ja rododendronid, soovivad happelisemat mulda või turbasegu. Kasvuhoonesse passib hästi tomatiturvas. Biohuumus ja kompostmuld on rikkad vajalike toitainete poolest. Loodussõbralik asendus turbale on kookosbrikett, millest veega niisutades saab kookosmuld. Männikooremultš hoiab sinu peenrad kaunid ja umbrohuvabad. Telli oma taimede jaoks sobiv substraat mugavalt e-poest. 

  714
Lisa korvi

Turbasubstraat okaspuudele Geolia, 50L

Tüüp: Turvas
Kasutamine: Okaspuud
Maht: 50 l
  1019
Lisa korvi
5/5

Rooside alusmaterjal COMPO SANA, 20 l

Tüüp: Alused
Kasutamine: Roosid
Maht: 20 l
  544
Lisa korvi
KIIRE TARNE

Purustatud kruusasegu Tarmo Leca, 10L

Tüüp: Krundid
Kasutamine: Rajal, teel
Maht: 10 l

Kompost, muld ja turvas: millist valida?

Et sinu taimed oleksid terved ja lopsakad, vajavad nad kasvamiseks sobivat mulda, turvast või muud substraati. Saadaval on erinevad universaalsed külvi- ja istutusmullad, kompostmullad ja turbasegud ning ka erimullad, mis on ette nähtud teatud taimedele.

Kasvu- ja külvimuld

Seemnete külvamiseks on kõige sobilikum spetsiaalne külvimuld. Kasvuhoonetes ja taimede ettekasvatamisel on laialdaselt kasutusel universaalne kasvuturvas. Seda võib kasutada ka peenardes mulla parandamiseks. Tomatikasvatuseks sobib hästi tomatiturvas. Paljude kasutusvõimalustega on ka universaalne aiamuld. Turbapeenardesse, kus kasvatatakse hapulembeseid taimi, näiteks rododendroneid või kultuurmustikaid, sobib happeline neutraliseerimata turvas. Kompostmuld ja biohuumus on toitainerikkad, neid võib kasutada seal, kus on tarvis rohkem rammu. Rõdu- ja amplitaimede jaoks vali rõdutaimede muld või õitsvate suvelillede muld. Perliit parandab mulla struktuuri ja veemahutavust, seda on soovitav segada taimede kasvumullaga vahekorras 1:4. 

Kookosbrikett

Põnevaks ja loodussõbralikuks asenduseks turbale on kookosmuld, mida valmistatakse kookospähklite kestadest. Kompaktne kerge kookosbrikett muutub veega niisutamisel kookosmullaks ja saad seda taimede jaoks kasutada samamoodi kui turvast. 

Õue- ja toalilled

Enamikule toataimedele sobib universaalne toalillemuld, aga osadel taimedel on spetsiifilisemad nõudmised. Nii on orhideede jaoks olemas spetsiaalne orhideemuld, kaktustele ja sukulentidele kaktusemuld, oma segu on ka tsitruselistel ja bonsaidel. Mitmed taimed, näiteks sõnajalad ja asalead, tahavad happelist mulda, nendegi jaoks on olemas sobiv toalillemuld. Toataimi ümber istutades lisa poti põhja drenaažiks pisut kergkruusa. 

Multš

Multš aitab hoida sinu peenrad umbrohuvabad ja korrektsed, samuti hoiab niiskust. Hästi tuntud ja populaarne on männikooremultš, kuid variante on teisigi, näiteks kanepiseemnete kestadest valmistatud multš või dekoratiivne värviline kergkruus. Spetsiaalne segu on saadaval ka rooside ja teiste külmaõrnade taimede talviseks katmiseks, see aitab vältida külmakahjustuste teket ja annab kevadel taimedele kasvuks toitaineid. 

Mulla müük Hansapostis

Meie e-poe tootevalikus on palju häid pakkumisi ning allahindluste ja kampaaniate ajal võid leida endale vajaliku veelgi soodsama hinnaga. Valitud kauba saad mõne hiireklõpsuga tellida sobivasse kohta kogu Eesti piires. Pakiautomaati jõuab kaup enamasti kõige kiiremini kohale! Leia oma taimede jaoks vajalikud kasvumullad ja turbasegud Hansaposti e-poest ja pista näpud mulda!