KUNI PÜHAPÄEVANI!  -5 €-10 €-20 €sooduskoodidega 13EXTRA5 / 13EXTRA10 / 13EXTRA20

Kuivväetised

(1)
Filtreeri
Compo väetisepulgad orhideedele hind ja info | Kuivväetised | hansapost.ee -5 € AL. 50 € OSTUST
  449
Lisa korvi

Compo väetisepulgad orhideedele

Kasutamine: Orhideed
Maht: -
Kaubamärk: Compo

Kuidas valida õige väetis?

Iga aednik tahab, et tema taimed oleksid kaunid ja lopsakad, õiterohked ja haigustele vastupidavad ning annaksid ohtralt saaki. Selleks tuleb taimedele anda rammu ja toitaineid, mida sisaldavad väetised. Enne väetama asumist tasub teemasse veidi süveneda, kuna väetiste valik on poes sama kirev ja mitmekesine kui taimede valik inimeste aedades. Vali õige väetis vastavalt sellele, milliseid taimi sa kasvatad.

Muruväetis ja lilleväetis

Vali õige väetis vastavalt sellele, milliseid taimi sa kasvatad. Suvelillede väetis soodustab rohket õitsemist, muru väetamiseks pole see aga kõige targem valik. Murule sobib paremini hoopis muruväetis, mis hoiab ühtlasi ära sambla teket. Roosidele on aga sobivaim spetsiaalne roosiväetis.

Põõsaste, vilja- ja okaspuude väetis

Köögiviljade väetised aitavad taimedel ohtralt maitsvaid vilju kasvatada. Happelist keskkonda vajavatele taimedele, nagu näiteks mustikad ja rododendronid, on olemas just neile sobivad väetised. Samuti võib vajalikuks osutuda spetsiaalne viinamarjaväetis, viljapuude ja marjapõõsaste väetis või okaspuude väetis. 

Väetis universaalseks kasutamiseks

Paljudel juhtudel sobivad kasutamiseks hästi ka universaalsed väetised, kompleksväetised ja väetisesegud, mis sisaldavad enamikule taimedele kasvamiseks vajalikke aineid. Tutvu pakendite ja juhistega!

Kevadväetis ja sügisväetis

Pane tähele, et kevadine ja sügisene aiaväetis on erineva funktsiooniga. Kevadväetis annab taimedele sisse suure kasvuhoo, et nad suveks ilusti lopsakaks muutuksid. Sügisel on aga tarvis hoogu just maha võtta ja aidata taimedel talve üleelamiseks valmistuda, selleks sobib õigel ajal antud sügisväetis. 

Toalillede väetised

Valikus on ka toataimedele sobivad väetised. Väga mugav on kasutada pikatoimelisi väetisepulki, mille toime kestab mitu kuud. Orhideede jaoks vali kindlasti spetsiaalne orhideede väetis. Ka kaktused ja sukulendid nõuavad teistest taimedest veidi erinevat väetamist.

Orgaanilised väetised

Erinevad orgaanilised väetised, kanakaka ja kalajahu on igati looduslikku päritolu ja õigel kasutamisel keskkonnasõbralikud. Meie valikus on ka aialubi, komposti aktivaator ja kuivkäimla sisu komposteerida aitavad vahendid. Loe kindlasti läbi väetise pakendil olev juhend ja annusta väetist sellele vastavalt. Üleväetamine on taimedele kahjulik, samuti sinu rahakotile ja looduskeskkonnale. 

Kõik väetised leiad Hansapostist

Meie e-poe tootevalikus on palju häid pakkumisi ning allahindluste ja kampaaniate ajal võid leida endale vajaliku veelgi soodsama hinnaga. Valitud kauba saad mõne hiireklõpsuga tellida sobivasse kohta kogu Eesti piires. Pakiautomaati jõuab kaup enamasti kõige kiiremini kohale! Leia enda aia jaoks vajalikud väetised Hansaposti e-poest ja tunne rõõmu kaunitest ja lopsakatest taimedest!