Taimehooldusvahendid

(2)
Filtreeri

Mitmesugused taimehooldusvahendid ja taimekaitsevahendid kuuluvad kindlasti iga aedniku arsenali. Taimekaitsevahendid parandavad taimede vastupidavust haigustele ja kahjuritele. Leia oma aia- ja toataimede jaoks vajalikud taimehooldusvahendid Hansaposti e-poest: viljapuude tüvevalgendi, aialubi, pookevaha ja aiasalv puuviljaaias toimetamiseks, kriit ja puutuhk pinnase happesuse parandamiseks, lakmusribad ja pH määramise komplektid, mullaparandajad, kasvustimulaatorid pistikute juurutamiseks ja toitelahused hüdropoonika ehk vesiaianduse jaoks. Mitmed taimekaitsevahendid aitavad võidelda kahjurite ja taimehaigustega, näiteks kahjuritõrjeteip, putukatõrjekleebised, feromoonpüünised, roheline seep, aiaseebid ja pihustusvahendid haiguste ja kahjurite vastu ja väävel kasvuhoone desinfitseerimiseks, seenhaiguste tõrjevahendid, samuti samblatõrjevahend erinevatele pindadele. Valik on mitmekesine ja siin leidub sobiv taimekaitsevahend igaks elujuhtumiks.

  919
Lisa korvi

Bros kleeplint puudele, 5m

Tüüp: Taimekahjurite vastased meetmed
Maht: - ml
Kaubamärk: Bros
  1059
Lisa korvi

Aiaõli Lac Balsam 150g

Tüüp: Pookevahad
Maht: - ml
Kaubamärk: Compo

Millised taimehooldusvahendid valida?

Pahatihti kipuvad taimekasvatajale meelehärmi valmistama taimi kimbutavad kahjurid ja haigused. Siinkohal tulevad appi taimehooldusvahendid ja taimekaitsevahendid. 

Taimekaitsevahendid

Ammutuntud ja end hästi tõestanud taimekaitsevahendid on näiteks roheline seep ja puutuhk, mis on loodussõbralikud ja aitavad võidelda nii taimehaiguste kui kahjulike putukatega. Väävel on vana hea abimees kasvuhoonete kevadiseks ja sügiseseks desinfitseerimiseks, samuti keldrite desinfitseerimiseks. Taimede kasvamise ajal kasvuhoones putukatõrje tegemiseks sobilik taimekaitsevahend on küüslauguga suitsupomm.  

Taimehooldusvahendid: pookevaha ja tüvevalgendi

Viljapuude lõikamisel ja pookimisel võiks käepärast olla pookevaha või aiasalv. Viljapuuaias tarvilik taimehooldusvahend on tüvevalgendi, mis aitab vältida talviseid ja varakevadisi külmakahjustusi. Tüvele paigaldatav putukatõrjeteip püüab kinni kahjulikud putukad, ka feromoonpüünised on head kahjulikust keemiast vabad kahjuritõrjevahendid. 

Mullahoolduseks võta appi aialubi ja mullaparandaja 

Mulla happesuse ja koostise parandamiseks sobivad aialubi, puutuhk, kriit ja erinevad mullaparandajad. Et taimed saaksid hästi kasvada, peab mulla pH olema neile sobivas vahemikus, selle mõõtmiseks soeta endale lakmusribad või väike minilabor. Kui sind aga huvitab hoopis hüdropoonika — taimede kasvatamine ilma mullata ehk vesiaiandus — on pH mõõtmise komplekt sealgi oluline, samuti sobivad toitelahused. Kui paljundad taimi pistikute abil, on kasulik taimehooldusvahend kasvustimulaator, mis soodustab juurte arengut ja kasvu. 

Sulfaadid

Aianduses mitmekülgset kasutust leidvad taimekaitsevahendid on erinevad sulfaadid: raudsulfaat näiteks muru hooldamiseks, vasksulfaat seenhaiguste vastu, ammooniumsulfaat mulla pH tõstmiseks, magneesiumsulfaat okaspuudele.

Taimehooldus- ja taimekaitsevahendite müük Hansapostis

Meie e-poe tootevalikus on palju häid pakkumisi ning allahindluste ja kampaaniate ajal võid leida endale vajaliku veelgi soodsama hinnaga. Valitud kauba saad mõne hiireklõpsuga tellida sobivasse kohta kogu Eesti piires. Pakiautomaati jõuab kaup enamasti kõige kiiremini kohale! Leia vajalikud taimehooldusvahendid Hansaposti e-poest ja tunne rõõmu kaunitest ja lopsakatest toa- ja aiataimedest!