Operatsioonisüsteemid

(13)
Filtreeri

Operatsioonisüsteem on tarkvara, mis toimib liidesena arvuti riistvarakomponentide ja kasutaja vahel. Igal arvutisüsteemil peab teiste programmide käitamiseks olema vähemalt üks operatsioonisüsteem. Rakendused vajavad töötamiseks ja ülesannete täitmiseks kindlat keskkonda. Sul ei ole võimalik kasutada ühtegi arvutit või mobiilseadet ilma operatsioonisüsteemita. Meie veebipoest leiad valiku Microsoft Windows 10 ja 11 operatsioonisüsteeme. Windows on eellaaditud enamikesse uutesse arvutitesse, mis muudab selle maailma populaarseimaks operatsioonisüsteemiks. Windows võimaldab sul arvutis täita igat tüüpi toiminguid. Näiteks saad tänu Windowsile Internetis surfata, e-kirju kontrollida, fotosid töödelda, muusikat kuulata, mänge mängida ja veel palju muud. Tutvu valikuga kohe!

-8%
0 €
794 / kuus   12647
SJH
13825
Lisa korvi
KIIRE TARNE

Microsoft Windows 11 HOME OEM DVD EN

0 €
705 / kuus   9199
Lisa korvi
KIIRE TARNE

Dell Windows Server 2019 Essentials, kõik keeled

0 €
  3920
Lisa korvi
KIIRE TARNE

Lenovo 5WS0G14992

-11%
0 €
809 / kuus   21399
SJH
24164
Lisa korvi
KIIRE TARNE

Microsoft HAV-00163

-9%
754 / kuus   15420
SJH
16969
Lisa korvi
5/5
ÜLEHOMME KÄTTE

Microsoft Windows 11 Professional 64-bit OEM ENG

0 €
  2000
Lisa korvi
KIIRE TARNE

Lenovo 5WS0J79824

0 €
4377 / kuus   1 15822
Lisa korvi

Synology MailPlus 20 Licenses

Operatsioonisüsteemid arvutile

Operatsioonisüsteem tagab kogu arvuti sujuva kasutamise. Ilma operatsioonisüsteemita ei ole võimalik Internetti kasutada, mänge mängida ega isegi muusikat kuulata. Selleks, et saaksid erinevaid programme ja rakendusi muretult avada ja kasutada, vajadki operatsioonisüsteemi. Mõned tüüpilised operatsioonisüsteemi funktsioonid võivad hõlmata mälu, failide, protsesside, sise- ja välisliite süsteemi ja seadmete, turvalisuse ja muu haldamist. Need funktsioonid teevad kogu süsteemist terviku, tänu millele sinu arvuti töötab.

Üks populaarseimaid operatsioonisüsteeme on Microsofti välja töötatud Windows. Leiad selle ka meie veebipoest. Valida saad Windows 10 ja Windows 11 vahel. Nendest vanem, Windows 10, oli revolutsiooniline, mille ilmudes loobusid Windows süsteemi kasutavad arvutid peaaegu täielikult kõikidest vanematest Windows operatsioonisüsteemidest. See on tavaliselt juba eelinstallitud enamikesse müüdavatesse arvutitesse, mistõttu ongi Windows teistest süsteemidest levinum.

Microsoft Windows on pikka aega olnud ettevõtete jaoks põhiline operatsioonisüsteem. Kuna Windows on enimkasutatav ja üsna lihtsa ülesehitusega, siis on selle tundma õppimine lihtsam. Windows pakub ka suurimat kommertstarkvara hulka ja tagab sulle juurdepääsu suurele hulgale vabavarale. 

Windowsi on lihtne kujundada enda maitse järgi. Lisaks värvimuutustele ja ekraani taustapildile, saad teha ka palju muud. Näiteks lisada ekraani alla Apple arvutitele omase Dock-riba. Ka mängimine on Windowsis mugav. Praeguse Windowsi versiooni jaoks on tuhandeid mänge, nendele juurdepääs ja nende ajakohasena hoidmine on samuti äärmiselt lihtne.