Operatsioonisüsteemid

(8)
Filtreeri

Operatsioonisüsteemid arvutile

Operatsioonisüsteem tagab kogu arvuti sujuva kasutamise. Ilma operatsioonisüsteemita ei ole võimalik Internetti kasutada, mänge mängida ega isegi muusikat kuulata. Selleks, et saaksid erinevaid programme ja rakendusi muretult avada ja kasutada, vajadki operatsioonisüsteemi. Mõned tüüpilised operatsioonisüsteemi funktsioonid võivad hõlmata mälu, failide, protsesside, sise- ja välisliite süsteemi ja seadmete, turvalisuse ja muu haldamist. Need funktsioonid teevad kogu süsteemist terviku, tänu millele sinu arvuti töötab.

Üks populaarseimaid operatsioonisüsteeme on Microsofti välja töötatud Windows. Leiad selle ka meie veebipoest. Valida saad Windows 10 ja Windows 11 vahel. Nendest vanem, Windows 10, oli revolutsiooniline, mille ilmudes loobusid Windows süsteemi kasutavad arvutid peaaegu täielikult kõikidest vanematest Windows operatsioonisüsteemidest. See on tavaliselt juba eelinstallitud enamikesse müüdavatesse arvutitesse, mistõttu ongi Windows teistest süsteemidest levinum.

Microsoft Windows on pikka aega olnud ettevõtete jaoks põhiline operatsioonisüsteem. Kuna Windows on enimkasutatav ja üsna lihtsa ülesehitusega, siis on selle tundma õppimine lihtsam. Windows pakub ka suurimat kommertstarkvara hulka ja tagab sulle juurdepääsu suurele hulgale vabavarale. 

Windowsi on lihtne kujundada enda maitse järgi. Lisaks värvimuutustele ja ekraani taustapildile, saad teha ka palju muud. Näiteks lisada ekraani alla Apple arvutitele omase Dock-riba. Ka mängimine on Windowsis mugav. Praeguse Windowsi versiooni jaoks on tuhandeid mänge, nendele juurdepääs ja nende ajakohasena hoidmine on samuti äärmiselt lihtne.