Auto värvikorrektorid

(8)
Filtreeri

Kui oled leidnud oma sõiduki kerelt täkked või kriimud, ei tähenda see veel, et pead autoga parandusse tõttama – spetsiaalsed auto parandusvärvid võimaldavad parandada suuremaid ja väiksemaid kriime ning taastada oma auto kauni välimuse. Kriimud võivad tekkida mitmel põhjusel, näiteks peene killustiku hõõrdumisel sõiduki kere vastu, aga ka pahatahlikult autot kriimustades või seda parklas riivates. Spreipudelis müüdavad värvikorrektorid tekitavad kerele õhukese värvikihi, tagades loomuliku tulemuse. Lisaks on olemas ka salongi värviparanduseks mõeldud värvikorrektorid – nahavärvid aitavad taastada nahast istmete, rooli, käigukangi ja teiste pindade välimuse. Tutvu tootevalikuga ja osta sobiv auto parandusvärv kiirelt ja lihtsalt juba täna Hansaposti e-poest!

Auto parandusvärvid

Värske ja korrektse välimusega sõiduk on pilkupüüdev ning kõik me soovime, et meie auto näeks välja nii kaunis, kui võimalik. Paraku tekivad aja jooksul autole täkked ning tuleb ette ka olukordi, kus auto kere saab rohkem kahjustada, näiteks võivad kriimud tekkida kergemate liiklusõnnetuste korral, samuti parkimiskohale või sealt välja manööverdades. 

Kui su auto värv on saanud kergelt kahjustada, on sul seda võimalik iseseisvalt lihtsalt parandada. Selle jaoks on tarvilikud auto värvikorrektorid, mida leiad paljudes eri toonides. Paljudel parandusvärvidel on värvikood mudeli täpsusega välja toodud ning saad selle abil valida enda sõidukile sobivaima.  Aerosoolpurgis müüdavad värvid võimaldavad kerele kanda väga õhukese värvikihi, jättes niiviisi võimalikult loomuliku tulemuse.

Värvikorrektorid sobivad ka muudeks värviparanduseks. Näiteks on olemas nahavärv, mille abil teha korrektuure nahkistmetel, roolil ja muudel nahast detailidel. Kindlasti peab värvikorrektorit valides jälgima, millise materjali peal see kasutamiseks mõeldud on.

Kuidas parandusvärve valida ja kasutada?

  • Tee kindlaks, mis tooni sinu auto kere on. Kui soovid ühtlast tulemust, tuleks valida toon auto mudeli järgi. Kõige paremini saad kere tooni teada sõiduki registreerimiskaardilt või esindusest.
  • Täkke või kriimu koht tuleb enne värvimist puhastada isopropüülalkoholiga, et mitte jätta värvikihi alla mustust.
  • Raputa värvipudelit, et värv seguneks ja oleks ühtlane. Nüüd võid hakata värvi soovitud pinnale kandma. Värviga ei tasu liialdada, õhem kiht annab loomulikuma tulemuse ning alati on vajadusel võimalik hiljem värvi juurde lisada. 
  • Pärast värvimist võid värvitud kohta lakkida või vahatada, kuid kindlasti tuleb oodata värvi täieliku kuivamiseni.