Kalmuküünlad

(3)
Filtreeri

Kalmul küünla süütamine on kaunis traditsioon, mis pakub leinajale lohutust ja aitab lahkunud lähedaste mälestust elus hoida. Hansaposti e-poe valikus on nii traditsioonilised parafiinist kalmuküünlad kui elektroonilised LED-lambiga hauaküünlad. Elektrooniline hauaküünal töötab patareidega või päikesepatareidega. Hauaküünlad on erineva põlemisajaga. Osad elektroonilised hauaküünlad on varustatud anduritega ning süttivad, kui õues pimeneb. Elektroonilised kalmuküünlad on ilmastikutingimustele vastupidavad. Kui eelistad siiski traditsioonilist küünlaleeki, sobib kalmule ka küünlalatern või haualatern, mis kaitseb küünalt tuule ja sademete eest. Süüta kalmuküünal lahkunud lähedaste mälestuseks.

  769
Lisa korvi
KIIRE TARNE

Kalmuküünal LED

Tüüp: Küünlad
Kõrgus: 13.5 cm
Värv: Valge
  362
Lisa korvi
4.5/5
ÜLEHOMME KÄTTE

Plastist hauavaas 26 cm, roheline

Tüüp: Hauavaasid
Kõrgus: 26 cm
Värv: Roheline
  859
Lisa korvi

Plastikust hauavaas Xclou 32 cm

Tüüp: Hauavaasid
Kõrgus: 32 cm
Värv: Täpsustamata

Hingedepäeval ja jõululaupäeval, aga muudegi pühade ja isiklike tähtpäevade puhul on kombeks süüdata lahkunute mälestuseks kalmuküünlad. See on ilus komme, mis lohutab leinajat ja värelev küünlaleek loob justkui sidet teispoolsusega. Pühade ajal pakuvad küünlaleekidest valgustatud kalmistud väga kaunist ja müstilist vaatepilti.

Traditsioonilised kalmuküünlad on valmistatud parafiinist. Selline kalmuküünal on ilmastiku eest kaitsvas plastümbrises ja põleb 35-60 tundi. Need kalmuküünlad on Hansaposti e-poes saadaval hulgipakendis. Kalmistule sobib kenasti ka küünlalatern või haualatern, milles saab süüdata tavalise küünla ning mis kaitseb küünalt tuule ja vihma eest.

Tänapäevane lahendus lahkunute mälestuseks on elektrooniline hauaküünal. Elektroonilised hauaküünlad meenutavad välisilmelt traditsioonilisi, kuid neis põleb küünlaleegi asemel kollakat värvi LED-tuluke. Elektroonilised kalmuküünlad töötavad tavaliste patareidega või päikesepatareidega. Ka nende põlemisaeg on erinev. Selline kalmuküünal võib põleda järjest või olla varustatud anduriga, mille abil süttib põlema siis, kui väljas pimeneb. LED-hauaküünlad on ilmastikuolude suhtes vastupidavad ja neid ei pea pidevalt asendama, tänu sellele tekib vähem prügi. Päikesepatareiga kalmuküünal võib olla heaks lahenduseks ka siis, kui kalmistu asub kaugel ja sul ei ole võimalik seal nii sageli käia kui sooviksid.

Hansaposti e-poe tootevalikus on saadaval nii traditsioonilised kui elektroonilised kalmuküünlad. Valitud kalmuküünlad saad mõne hiireklõpsuga tellida endale sobivasse kohta kogu Eesti piires. Pakiautomaati jõuavad kaubad kõige kiiremini kohale. Telli kalmuküünlad Hansaposti e-poest ja süüta need lahkunud lähedaste mälestuseks.