Kalmuküünlad

(7)
Filtreeri
  1999
Lisa korvi
KÄTTE HOMME

Haualatern, 30 cm

Tüüp: Laternad
Kõrgus: 30 cm
Värv: Must
Hauaküünal Polar 168h (valge) hind ja info | Kalmuküünlad | hansapost.ee Hauaküünal Polar 168h (valge) hind ja info | Kalmuküünlad | hansapost.ee UUS
  479
Lisa korvi

Hauaküünal Polar 168h (valge)

Tüüp: Küünal
Põlemisaeg, h: 168 h
Kõrgus: Pole täpsustatud cm
  1549
Lisa korvi

Kalmuküünal LED

Tüüp: Küünlad
Kõrgus: 13.5 cm
Värv: Valge
  449
Lisa korvi
KÄTTE HOMME

Plastist hauavaas 42 cm, roheline

Tüüp: Hauavaasid
Kõrgus: 42 cm
Värv: Roheline
  159
Lisa korvi
KÄTTE HOMME

Plastist hauavaas 26 cm, roheline

Tüüp: Hauavaasid
Kõrgus: 26 cm
Värv: Roheline
  2499
Lisa korvi
KÄTTE HOMME

Vesperi küünlad Bolsius, põlevad 100 tundi, 6 tk

Tüüp: Küünlad
Põlemisaeg, h: 100 h
Kõrgus: 17.3 cm
  199
Lisa korvi
5/5
KÄTTE HOMME

Plastikust hauavaas 31 cm, roheline

Tüüp: Hauavaasid
Kõrgus: 31 cm
Värv: Roheline

Hingedepäeval ja jõululaupäeval, aga muudegi pühade ja isiklike tähtpäevade puhul on kombeks süüdata lahkunute mälestuseks kalmuküünlad. See on ilus komme, mis lohutab leinajat ja värelev küünlaleek loob justkui sidet teispoolsusega. Pühade ajal pakuvad küünlaleekidest valgustatud kalmistud väga kaunist ja müstilist vaatepilti.

Traditsioonilised kalmuküünlad on valmistatud parafiinist. Selline kalmuküünal on ilmastiku eest kaitsvas plastümbrises ja põleb 35-60 tundi. Need kalmuküünlad on Hansaposti e-poes saadaval hulgipakendis. Kalmistule sobib kenasti ka küünlalatern või haualatern, milles saab süüdata tavalise küünla ning mis kaitseb küünalt tuule ja vihma eest.

Tänapäevane lahendus lahkunute mälestuseks on elektrooniline hauaküünal. Elektroonilised hauaküünlad meenutavad välisilmelt traditsioonilisi, kuid neis põleb küünlaleegi asemel kollakat värvi LED-tuluke. Elektroonilised kalmuküünlad töötavad tavaliste patareidega või päikesepatareidega. Ka nende põlemisaeg on erinev. Selline kalmuküünal võib põleda järjest või olla varustatud anduriga, mille abil süttib põlema siis, kui väljas pimeneb. LED-hauaküünlad on ilmastikuolude suhtes vastupidavad ja neid ei pea pidevalt asendama, tänu sellele tekib vähem prügi. Päikesepatareiga kalmuküünal võib olla heaks lahenduseks ka siis, kui kalmistu asub kaugel ja sul ei ole võimalik seal nii sageli käia kui sooviksid.

Hansaposti e-poe tootevalikus on saadaval nii traditsioonilised kui elektroonilised kalmuküünlad. Valitud kalmuküünlad saad mõne hiireklõpsuga tellida endale sobivasse kohta kogu Eesti piires. Pakiautomaati jõuavad kaubad kõige kiiremini kohale. Telli kalmuküünlad Hansaposti e-poest ja süüta need lahkunud lähedaste mälestuseks.