Viiulid

(5)
Filtreeri

Viiul on populaarseim keelpill. Viiul on ideaalne soolopill, kuid sobib ka orkestrisse – keelpilliorkester ja sümfooniaorkester on kohad, kus viiulid moodustavad kõige suurema pillirühma. Meie poes on müügil erinevad viiulid eri suurustes. Kui eesmärk on osta viiul lapsele, siis vaadake suuruseid 1/8, 1/4 (ehk veerandviiul), 1/2 (ehk poolviiul), 3/4 (ehk kolmveerandviiul) ja alates 13. eluaastast 4/4 (ehk täisviiul). Täiskasvanud viiulimängijale sobib samuti 4/4 täisviiul. Viiul valitud, on vaja leida sobiv viiulipoogen ja kampol. Samuti on hädavalik soetada viiulikast või viiulikohver, lõuatugi või sild ja varuks mõned viiulikeeled, et vajadusel oleks asendus käepärast võtta.

Filtreeri
0.0 (0)
14300
KIIRE TARNE
0.0 (0)
18500
KIIRE TARNE
0.0 (0)
34700 SJH 41800
KIIRE TARNE
0.0 (0)
14300

Kaunikõlaline viiul, hinnatud ka kui pillide kuninganna, on paljude lemmikpill. Viiul on enamasti meloodiapill, kuid see keelpill sobib hästi ka saatehääleks. Teame peamiselt tavalist viiulit, kuid lisaks on olemas ka altviiul ehk vioola ja elektriviiul. Viiulil saab mängida erinevaid muusikastiile, folgist ja popist klassikalise muusikani. Sooloviiulile on kirjutatud palju ilusat muusikat ja viiul on kasutusel ka populaarsetes kammerkoosseisudes, nagu näiteks viiulikvartett, viiulikvintett, keelpillikvartett. Orkestris on viiulil eriline roll, viiulite pillirühm on keelpilliorkestris ja sümfooniaorkestris enamasti suurim ning jaguneb järgmiselt: esimene viiul, teine viiul ja altviiul ehk vioola. „Esimene viiul“ on kujunenud omaette väljendiks. Viiuleid on saadaval väga erinevas hinnaklassis. Meie poes on müügil ka erinevate tootjate soodsad viiulid, viiulitarvikud ja viiulikomplektid.
Paljud sooviksid õppida viiulit mängima. Viiuliõpingud nõuavad küll suurt pühendumist, ühtlasi on viiuliharjutamine väga arendav – pilli mängides arenevad nii muusikaline kuulmine, rütmitunne kui ka peenmotoorika. Kuidas alustada viiuliõpingutega? Esmalt on tarvis soetada viiul või isegi viiulikomplekt, milles oleks pill ise, lõuatugi või sild, viiulile sobiv poogen, kampol ning viiulikast ehk viiulikohver. Kvaliteetne viiulikast on väga oluline, sest kaitseb õrna viiulit. Viiulikohver võiks olla pehmendusega, põrutus- ja niiskuskindel.
Muide kas teadsid, et barokkpoogen on teistsugune kui tänapäevane viiulipoogen? Nimelt on kummagi tüübil poognapuu kumerus täiesti vastupidine ja sellest sõltub ka kõla iseloom. Ka barokkviiul ise on tänapäevasest erinev – pehmema kõlaga ja peenhäälestusvõimaluseta.
Viiulid on müügil erinevates suurustes, enamkasutatud suurused on 1/4 ehk veerandviiul, 1/2 ehk poolviiul, 3/4 ehk kolmveerandviiul ja 4/4 ehk täisviiul. Viiulid võivad olla väga erinevad kõla, suuruse, viiulitootja ning loomulikult hinna poolest.