Kasulikud nõuanded

Menüü

Kuidas kodus fotoepilaatorit kasutada

Vaata kõiki fotoepilaatorite pakkumisi
08.02.2022
fotoepilaator

Laseriga soovimatute kehakarvade eemaldamist pakub pea iga kosmeetikakabinet ja ilukliinik, aga salongis on tegemist kalli protseduuriga. Siin tulebki appi kodune fotoepilatsioon.

Mis on fotoepilaator ja kuidas see töötab?

Intensiivset valguseimpulsside süsteemi on esteetilises meditsiinis kasutatud rohkem kui 15 aastat ja võrreldes traditsiooniliste meetoditega on fotoepilatsioon kümneid või isegi sadu kordi tõhusam. Fotoepilaator kasutab töös intensiivse impulsiga valgustehnoloogiat, kus optiline energia peatab karvade kasvu. Ehk siis: karvapigmenti sisenev intensiivne impulssvalgus muutub soojuseks. Kuumuse tagajärjel juuksesibul hävib. Nii ei kasva karv pikka aega tagasi. Fotoepilaatorite tootjad on koostöös dermatoloogidega töötanud välja ohutu seadme koduseks kasutamiseks. Epileerimine toimub vaid naha ülemises kihis – nii pole sel nahale mehaanilist mõju ja seda saavad kasutada ka tundlikuma nahaga inimesed.

fotoepilaatori kasutamine kodus

Kellele fotoepilaator sobib?

Fotoepilatsioon on parim valik inimestele, kelle kehakarvad on loomulikult tumedad. Hallide ja väga heledate kehakarvade puhul ei pruugi fotoepilaator soovitud tulemust anda. Samuti ei saa parimat tulemust väga tumeda naha omanikud.

Toome veel välja mõned olukorrad, millal fotoepilatsioon ei sobi:

  • Kui sul on psoriaas, veenilaiend, veresoonkonnahaigus või kilpnäärme alatalitlus. Loobu fotoepilatsioonist ka siis, kui tarbid stimulante, või kui kannatad pahaloomulise nahakasvaja käes.
  • Kui võtad valgustundlikke ravimeid.
  • Kui oled rase või imetad.
  • Ära kasuta fotoepilaatorit tätoveeritud kehapiirkondadel ega hiljuti päevitunud nahal. 
  • Kui märkad pigmenteerunud laike või kahtlase välimusega sünnimärke, konsulteeri oma arsti või dermatoloogiga!

Fotoepilaatori plussid ja miinused

Nagu igal karvaeemaldusmeetodil, on ka fotoepilatsioonil nii plusse kui miinuseid, kuigi pikaajalises plaanis kaaluvad plussid miinused üles. 

Plussid Miinused
Valutum kui traditsioonilised epileerimise meetodid Esialgne investeering on suur
Tulemus püsib kaua Ei sobi kasutamiseks silmade ümbruses
Protseduuri lõppedes ei ole nahk punetav ega ärritunud, pigmendilaike ei teki Täiusliku tulemuse saamiseks on vaja teha mitu protseduuri
Protseduuri saad teha endale sobival ajal Ei sobi väga heleda naha ega heledate kehakarvade puhul
Sobib kõikide kehapiirkondade karvade eemaldamiseks 

siledad jalad pärast fotoepilatsiooni

Fotoepilatsioon kodus või karvade lasereemaldus kosmeetikasalongis: kumba eelistada?

Kui vaadelda salongiprotseduuri tõhusust võrreldes koduse fotoepilatsiooniga, siis on laseritel kindel eelis. Salongis kasutatavaid lasereid tohivad aga käsitseda vaid koolitatud spetsialistid ning protseduur ise on väga kallis. Koduse fotoepilaatori valimine seevastu säästab nii raha kui ka aega ning võrreldes ilukliinikus ja kosmeetikakabinetis pakutavaga on kodusel fotoepilatsioonil palju eeliseid.

Kõige suurem pluss seisneb selles, et fotoepilaator ei ärrita nahka – valgusimpulss hävitab vaid karvasibula ja nahk selle juures ei kahjustu. Karvade eemaldamine salongis laseriga võib aga põhjustada naha punetust ja kipitust. Pärast kodust fotoepilatsiooni saad kasutada tavalisi nahahooldus- ja kosmeetikatooteid, kartmata ärritust. Kodust fotoepilatsiooni tehes tunned vaid nõrka sügelust ja soojustunnet, seega ei pea erinevalt salongieemaldusest kasutama protseduuri talumiseks valuvaigisteid. Isegi bikiinipiirkonna või näokarvade eemaldamine ei ole valulik. Boonusena katab kodune fotoepilaator korraga suurema pinna kui salongilaser. Sel moel on ka epileerimiseks kuluv aeg lühem.

Fotoepilatsiooniks valmistumine 

Et protseduur oleks võimalikult efektiivne ja ohutu, alusta ettevalmistumisega paar nädalat enne fotoepileerimist: 

  • Kaitse nahka otsese päikesevalguse eest ning väldi solaariumi
  • Ära depileeri ega vahata oma nahka enne fotoepilatsiooni. Karvade eemaldamiseks sobib žilett. Epileeri karvad samal päeval enne fotoepilaatori kasutamist, nii saad parima tulemuse.
  • Ära kasuta nädal enne protseduuri tugevalõhnalisi kreeme ega deodorante, mis võiksid nahka ärritada. 

fotoepilaator vs raseerija

Fotoepilatsiooni käik

Karvade eemaldamine ei võta kaua – järgi lihtsalt neid samme:

  1. Fotoepilatsiooni alustamiseks peab nahk olema täiesti puhas ja kuiv
  2. Vali sobib kuumus (mõnede mudelite puhul valib fotoepilaator selle naha seisukorrast tulenevalt ise), aseta fotoepilaator nahale ja jälgi rohelise tule süttimist. Seejärel vajuta nuppu ja tunned kuumaimpulssi
  3. Kaitse fotoepilatsiooni ajal oma silmi ja proovi mitte vaadata masina kiirgavat valgust, kuigi see on keeruline.
  4. Korda protseduuri esialgu iga kahe nädala tagant. Üks epileerimisprotseduur võtab aega 15–30 minutit, täielikult nõrgenenud karvakesed kukuvad välja pärast mitmendat korda. See aga ei tähenda, et tulemusi poleks näha juba peale esimest epilatsioonikorda.

Mida veel tähele panna?

  • Katseta fotoepilaatorit kõigepealt mõnel jalapiirkonnal – nii veendud, et kiirgav valgus pole su nahale ohtlik
  • Protseduuri lõppedes väldi päikesevalgust ja kasuta kaitsekreemi. Samuti väldi paar päeva peale fotoepilatsiooni vanni, sauna ja suurt füüsilist aktiivsust
  • Väldi tugevatoimelisi ja agressiivseid nahahooldustooteid, sest nahk võib olla pisut tundlikum

Klientidele meeldib see postitus

3/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?