Kasulikud nõuanded

Kuidas valida sülearvutit?

Vaata kõiki sülearvutite pakkumisi
14.10.2022
sülearvutiga töötamine

Olenemata sellest, kas sulle meeldib sülearvuti puhul Windows või MacOS operatsioonisüteem, peaksid enne investeeringu tegemist teadma, mida on oluline sülearvutit valides jälgida. Arvestada tuleb enamaga kui ainult operatsioonisüsteem. Millise suurusega ekraani tahad? Kas lisaseadmeid toetavad pordid on olemas? Kas see suudab mängida 1080p või kõrgema eraldusvõimega videot? Vaatame kõike lähemalt!

Millele tähelepanu pöörata sülearvutit valides?

Sülearvuti ostmisel pead esimese sammuna välja mõtlema, milleks seda kasutama hakkad. Kui plaanid e-kirju ja uudiseid lugeda, siis vajad vähem võimast sülearvutit. Kui aga plaanid mänge mängida, pilte töödelda ja filme vaadata, siis võiks sinu valikuks osutuda mänguri sülearvuti või võimsam ärikalssi sülearvuti. Järgmisena toome välja kolm omadust, millele esimesena tähelepanu pöörata, kui oled uut sülearvutit valimas.

sülearvutiga töötamine

Hind

Soodsamad sülearvutid ei pruugi alati olla sinu jaoks kõige paremate omadustega. Samas ei pea enam ammu ennast hingetuks maksma, et oma vajadustele sobivaim mudel leida. Sülearvutite hind sõltub mitmetest teguritest: mälumaht, akukestvus, protsessor, operatsioonisüsteem ja paljud muud parameetrid. Selgita välja, millised omadused on sinu jaoks arvuti juures kõige olulisemad ning siis tead juba, mis hinnaklassis mudeleid vaadata.

Kaal

Sülearvuti kaal on oluline siis, kui plaanid seda endaga palju kaasas kanda - käid koolis või omad asukohast sõltumatut tööd. Sel juhul võiksid valida arvuti, mis kaalub kuni 1,5 kg. Arvuti kaal mõjutab ka hinda. Kui sinu jaoks on oluline kergus, siis ole valmis rohkem raha välja käima. Kui soovid uut arvuit pigem kodukasutuseks, siis ei ole kaalu jälgmine oluline.

Tavaliselt jäävad sülearvutid kaalvahemikku 1,0-3,8 kg. 

kerge arvuti kaasaskandmiseks

Aku

Arvutit valides, võiksid vaadata ka, kaua selle aku vastu peab. Pikk tööaeg laadimiste vahel on oluline. Ideaalis soovid töötada terve päeva liikvel olles, ilma et peaksid arvuti vahepeal vooluvõrku ühendama. Odavama hinnaklassi sülearvutid peavad vastu 2-3 tundi, samas kui kallimad arvutid võimaldavad töötada kuni 8 tundi jutti. Lisaks pikale aku kestvusele võiks ka laadimisaeg kiire olla. 

Kõige olulisemad parameetrid arvuti juures

Protsessor

See on sinu arvuti aju. Laptopid kasutavad aku tööea pikendamiseks üldiselt vähese energiatarbega protsessoreid. Taktsagedus näitab, kui kiire protsessor on. Põhiliselt saad valida kahe- ja neljatuumalise protsessori vahel.

Ekraani suurus ja kvaliteet

Sülearvuti valimisel leia sobiv ekraani suurus ja pikslite arv. Üha populaarsemaks on muutunud väikesed ja kompaktsed sülearvutid. Väike ekraan tähendab ka väiksemat ja kergemat sülearvutit. 13-14 tolliste väiksemate sülearvutite kõrval on jätkuvalt populaarsed ka 15,6 tollise diagonaaliga arvutid. Kui kasutad arvutit palju ja teed sellega igapäevaselt tööd, siis võib suurem ekraan tegevused mugavamaks muuta.

Suurema ekraani ja resolutsiooniga laptopid on paremad graafikatöödeks, mängude mängimiseks või filmide vaatamiseks. Olenemata füüsilisest suurusest on paljudel odavamatel sülearvutitel suhteliselt madala resolutsiooniga ekraanid. Keskklassi sülearvutitel on ekraan üldiselt Full HD (1080p ehk 1920 x 1080 pikslit) ning kallimatel mudelitel on ekraan veelgi kõrgema eraldusvõimega.

mänguri arvuti

RAM

RAM on sülearvuti juures üks olulisemaid parameetreid. RAM-i puudumine aeglustab sinu arvuti töötamist mitme programmi käivitamisel, paljude veebibrauseri vahelehtede kasutamisel või mahukate toimingute (nt pilditöötlus) tegemisel. Vali minimaalselt 4 GB, ideaaljuhul vähemalt 8 GB ja tipptasemel mudelite puhul vähemalt 16 GB. Ära hoia kokku RAM-i osas, kuna tõenäoliselt ei saa seda hiljem suurendada.

Kõvaketas

Veendu, et sul oleks piisavalt ruumi kõigi oma programmide ja failide ning video- ja muusikakogu jaoks. Kõvakettale salvestatakse kõik sülearvutis olevad andmed. 

Saad valida SSD ja traditsioonilise HDD kõvaketta vahel. SSD on HDD-st palju kiirem ja selle omamine võib sülearvuti üldist jõudlust tunduvalt tõsta ja seega selle kasulikku tööiga pikendada. Tavatoiminguteks mõeldud sülearvuti puhul võiks SSD olla vähemalt 128 GB, kuid enamiku kasutajate jaoks soovitame 256 GB või rohkem.

Kõige populaarsemad sülearvutid

HP 15-eh1005ny

HP laptopid kasutavad Windows operatsioonisüsteemi. See sülearvuti on 15,6-tollise ekraaniga ning kaalub 1,75 kg. Aku võib kesta kuni 9 tundi ja 15 minutit. Kõvaketas SSD maht on 256 GB ja RAM-mälu on 8 GB. See HP sülearvuti sobib hästi igapäevaseks kasutamiseks kodus, tööl või koolis.

Lenovo IdeaPad 1

IdeaPad 1 abil saad tehtud kõik oma igapäevased arvutitoimingud. Usaldusväärse Intel Pentium protsessori ja kauakestva akuga saad vaadata e-kirju ja surfata sotsiaalmeedia kanalites kogu päeva. Õhuke 14-tolline FHD-ekraan ja Dolby Audi kõlarid võimaldavad sul oma lemmikvideoid, filme ja muusikat nautida.

Lenovo sülearvuti

Asus X515MA-BQ639W

Kergekaaluline Asus sülearvuti võimaldab teha tööd ja nautida meelelahutust. Turvalisuseks on sülearvutil olemas ka sõrmejäljelugeja. SSD kõvaketas on mahuga 128 GB ja RAM on 8 GB. 15,6 tolline 1920x1080 pikslise resolutisooniga ekraan võimaldab nautida HD-kvaliteediga videoid. 

DELL E7470

Dell sülearvuti on maailma parima turvalisusega koos sõrmejäljelugejaga. See 14-tolline äriklassi sülearvuti koos Intel HD Graphics 520 videokaardi ja Intel Core protsessoritega võimaldab sul kogu töö efektiivselt ära teha. Lisaks on see Delli sülearvuti õhem ja kergem kui kunagi varem. Nüüd ei pea sa valima stiili ja turvalisuse vahel! 

Apple MacBook Air

Apple sülearvutid on ühed kvaliteetsemad ja nõutumad. Need sobivad hästi videote ja piltide töötlemiseks, töö tegemiseks, aga ka tavakasutamiseks - meilide lugemiseks ja internetis surfamiseks. 256 GB SSD kõvaketas ja 8 GB RAM-mälu võimaldab sul salvestada suurel hulgal andmeid ja faile. 13,3-tollsee ekraaniga ja 1,29 kg kaaluvat sülearvutit on mugav ja lihtne kaasas kanda.

Prestigio SmartBook 141 C7

Prestigio SmartBook sobib kasutajale, kes eelistab Windows operatsioonisüsteemi. See sülearvuti on hea nii igapäevasteks toiminguteks kui ka mängimiseks. Tänu 14,1-tollisele ekraanile on Prestigio SmartBook hõlpsamini kaasaskantav kui mõned teised. Arvutil on Intel Celeron protsessor ja Integruota videokaart.

MSI Katana GF76

MSI Katana on ideaalne mänguri sülearvuti. Tänu 512 GB suurusele kõvakettale, saad alla laadida kõik soovitud mängud. 17,3 tolli ja 1600x900 pikslit pakub sulle suurt ja kvaliteetset ekraani, mis ei jäta mängus ka kõige väiksemaid detaile märkamatuks. Kiire 11. põlvkonna Intel® Core™ i7 protsessor tagab mänguri sülearvuti hea toimimise.

Toshiba B551

15-tollise ekraaniga Toshiba B551 sobib hästi kasutamiseks kontoris või kodus. Kui soovid tuttavat Windows süsteemi, siis sobib sulle just see sülearvuti. Intel Core i5 protsessor muudab selle kiiruse poolest usaldusväärseks ja töökaks kaaslaseks.

Samsung Chromebook

Samsung Chromebook annab sulle parema vaate suurepärasel 15,6-tollisel Full HD ekraanil. Selle sülearvutiga on sul juurdepääs kogu Google’i maailmale. Kasuta Google Docsi, Google Drive'i, Google Play poodi ja palju muud. Sisseehitatud viirusetõrje kaitseb pahavara eest ja automaatsed värskendused tagavad, et su arvutil on alati uusim turvakaitse. Täislaetult võib aku kesta koguni 10 tundi.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?