Kasulikud nõuanded

Kuidas valida endale parim kummipaat

Vaata kõiki kummipaatide pakkumisi
05.05.2022
kummipaat merevees

Kõik, kes armastavad suvisel ajal iga vaba hetke vee peal veeta, on kindlasti mõelnud kummipaadi soetamisele. Kummipaat on paljude veel liikujate eelistus oma kerguse, lihtsa transporditavuse ja hoiustamise tõttu. Või siis ideaalseks asenduseks vanale lootsikule, mis juba sõna "lainetus" peale põhja kipub minema. Kummipaate on omaduste ja funktsioonide poolest vägagi erinevaid, aitame järgnevalt selles virvarris orienteerumisel.

paat päikeseloojangul

Materjal

Te võite küll mõelda, et kummipaadi põhimaterjal on õhk. Ja nii see muidugi ongi. Ometi tuleb valikut tehes vaadata ka õhku ümbritseva materjali tihedust, mis jääb üldiselt vahemikku 850–1400 g/m2. Mida tihedam materjal, seda rohkem paat kaalub. 

  • PVC eelised on kergus, vastupidavus ja soodne hind. Tänu sellele, et PVC on plastik, on võimalik vuuke termiliselt ühendada või isegi kokku liimida – nii tuleb ette vähem lekkeid. PVC-paadid ei talu paraku äärmuslikke temperatuure, kemikaale ega ülemäära tugevat päikesekiirgust.
  • Hüpalon kujutab endast sünteetilist kautšukit, mis on kasutuses polüester- ja nailonkangaste kattekihina. Hüpalonpaadid taluvad kõike seda, mida PVC-paadid mitte – kuumust ja UV-kiirgust. Nii võib neid pikaks ajaks päikese kätte vedelema jätta. Need paadid on ülikerged ja tänu oma elastsusele väga lihtsalt kokkuvolditavad. Materjal on äärmiselt vastupidav ja isegi ebatõenäolise katkimineku korral lihtsasti parandatav. Pole ilmselt üllatus, et hüpalonpaadid on ka hinnalt kõige krõbedamad. 


Suurus

Üksi sõitjatele sobib paat, mille pikkus jääb vahemikku 1,8–3,3 meetrit. Kui merd tuleb vallutama ka sõber, võiks paadi pikkus alata 3,6 meetrist. Kolme või enama inimese pardale võtmisel tasub hankida paat pikkusega alates 4,2 meetrist.

Põhi

  • Kokkupandav põrand on valmistatud alumiiniumist ja puidust. Niisuguse põrandaga paadid on kompaktsed ja mugavad ning neil on mugav seista. Kokkupandava põrandaga paat on ühtlasi raskem.
  • Täispuhutav põhi pole nii mugav ja stabiilne kui kokkupandav, aga see-eest kaalult kergem.
  • Tugev põrand annab stabiilsuse ja parema kuju – sellise paadiga on lihtne ja kiire liikuda. Kõva põrandaga paadid on sobivad ka lainetuse korral, samas ka hinnalt kõige kallimad.

mees seisab, õng käes, kummipaadis püsti

Kuju

  • Lameda põhjaga paat on ilma kiiluta ja seega ebastabiilsem. Seda on paras katsumus õiges suunas juhtida, rääkimata manööverdamisest. Niisugused paadid sobivad lühikesteks sõitudeks tasastel veekogudel.
  • V-kujulisel paadil on täispuhutav kiil. Selline paat on hea manööverdamisvõimega, mugav, stabiilne ja liigub vees kergesti. V-kujuline on õngitsejate lemmik ja sobib ka pikemateks reisideks. 
  • Sügav V-kujuline paat on erakordselt stabiilne ning lihtne kasutada – seda isegi lainetuse korral. Kõigi nende suurepäraste omaduste eest tuleb aga üsna palju raha välja käia.

Kiil

Need, kes käivad kalal sagedamini kui vaid korra hooaja jooksul, võiksid endale valida kiiluga paadi, mis on stabiilne, millele on lihtne peale minna ja mis ei kõigu seismise ajal. Kiil aitab kaasa kiirele ja kergele liikuvusele, mis on eriti oluline siis, kui soovid kasutada paadimootorit. 

isa ja poeg paadis naermas

Nii on kummipaadi valikul tarvis arvesse võtta kolme põhifaktorit. Kõigepealt tuleb paika panna eelarve, teiseks mõelda läbi reisijate hulk, sest sellest sõltub põhja valik. Kolmas tegur on kvaliteet – kui esikohal on säästmine, tuleb paraku arvestada sellegagi, et paat kestab vaid ühe hooaja.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?