Kasulikud nõuanded

Menüü

Põhjused, miks su külmkapp ei külmeta

Vaata kõiki külmkappide pakkumisi
04.02.2022
naine võtab külmkapist apelsini

Külmkapp on Arktika meie köögis. Aga Arktika sulab ja oleks parem, kui meie külmkapp sellest piirkonnast eeskuju ei võtaks. Selleks tuleb kapi eest hoolt kanda. Vaatame lähemalt, mis võib olla põhjuseks, et külmkapp ei külmeta.

  • Kõigepealt tuleks vaadata, kas külmkappi on kogunenud jääd. Kui jah, siis lülitage kapp välja, sulatage ära, küürige puhtaks ja panustage sellele, et probleem leidis lahenduse.
  • Vaadake, ega külmkapp juhtumisi lauspäikese käes ei seisa. Ka peaks tal olema teiste seadmetega mõningane vahe.
  • Vaadake, kas tavasektsioonis ja sügavkülmas on ikka need temperatuurid, mida te seal näha soovite.
  • Äkki on külmkapp liigselt toitu täis – siis jääb vajalik õhuvool seisma ja külmatase muutub ebaühtlaseks.

köögivilju täis külmkapp

  • Äkki on külmkapis hoopis liiga vähe toitu – see pärsib samuti külmiku tööd.
  • Võimalik, et uks ei sulgu korralikult, sest mõni toidupakend on ees. Kui uks pole mõnda aega korralikult sulgunud, on mõistlik külmkapp seest puhtaks pesta. Vaadake ka uksetihend üle, sest see võib vajada ümbervahetamist. 
  • Külmkapp peab olema perfektselt vertikaalses asendis ega tohi kõikuda. Kui põrand on lainjas ning kapp seetõttu kõigub, saab kapijalgu pikemaks ja lühemaks keerata.
  • Kui külmik pole ikka veel normaalselt tööle hakanud, võib mehhanism tuksis olla. Näiteks kui ventilaator lõpetab koostöö, peatub ka jaheda õhu ringlus.
  • Võimalik, et katki on termostaat, mis tegeleb külmiku sisetemperatuuri hoidmisega.

õige külmiku temperatuur

42900 SJH 49900
31200 SJH 37900
27300 SJH 28900
32800 SJH 38900
15809 SJH 18900
13500 SJH 16900

Kui külmkapp vajab sulatamist

Automaatsulatusega külmik saab enda eluga laias laastus küll ise hakkama, aga aeg-ajalt on teda ikkagi vaja pehme lapiga seest puhastada.Kuidas aga külmkappi sulatada?

  1. Kui sulatusautomaatikat pole, keerake temperatuuriketas sulatuse peale ning tühjendage kapp.
  2. Kui külmkapp sisaldab tavatult suures koguses jääd, siis paigutage ühele riiulile sooja vee nõu ja oodake. Noaga ei tohi jääkihti kraapida, sest nii võivad jahutussüsteem ja torud viga saada.
  3. Võtke külmikust välja kõik riiulid ja sahtlid ning peske nad puhtaks. Peske tühi kapp nõudepesuvahendiga ära. Ja kuivõrd teil on nüüd juba hoog sees, siis peske kapp väljast ka ära.
  4. Vaadake, ega äravooluavad juhtumisi umbes pole.
  5. Laske pärast sulatusprotseduuri kapil natuke hinge tõmmata ja taheneda, enne kui asjad uuesti sisse laote.
  6. Pange külmik jälle käima ja täitke see toiduga.
  7. Tõmmake kord aastas tolmuimejaga üle ka kapitagune mootorisektor. Selle toimingu jaoks on vaja kapp pistikust välja tõmmata.

naine avatud külmkapi ees

Miks on külmkapis vesi?

Külmkapi siseseintele kogunev kondensvesi peaks õigupoolest tagaseinas oleva augu kaudu ära voolama. Kui äravooluava on ummistunud, voolab vesi riiuleile. Seega tuleb äravoolu teinekord näiteks karvtraadiga puhastada. Ja kui külmkappi tekib ebameeldiv lõhn, tuleks siseseinad seebi ja sooja veega üle pesta.

Külmikutel on loomulikult ka tõsisemaid vigu, mis vajavad spetsialisti abi, aga üldiselt saavad kvaliteetkülmikud ilma hakkama. 

Muide kas te juba teadsite, et Albert Einstein ja tema endine õpilane Leó Szilárd konstrueerisid absorptsioonikülmiku, millel pole liikuvaid osi ja mis töötab püsiva rõhu all, vajades ainult soojusallikat? Aasta oli siis 1926 ja patendini jõuti 1939. aastal. Selle külmiku kolm töövedelikku on vesi, ammoniaak ja butaan.

Kuidas hindate seda postitust?